Menu

Coraz większą popularnością w Polsce cieszy się najem krótkoterminowy. To doskonała alternatywa dla hoteli, ale także wsparcie dla biznesu, dlatego też z takich usług bardzo często korzystają przedsiębiorcy. Czym jest i czy jest to wynajem opłacalny?

Najem krótkoterminowy kojarzy się przede wszystkim z hotelami i hostelami. Jest to dobry kierunek, bowiem termin ten odnosi się przede wszystkim do wynajmu na kilka dni, tygodni lub na okres około miesiąca.

Kto korzysta z usług najmu krótkoterminowego?

Dużą popularnością najem krótkoterminowy cieszy się wśród właścicieli biznesów – przede wszystkim pozwala na tańszy, ale równocześnie niezwykle komfortowy sposób na ulokowanie pracowników podczas delegacji czy relokacji.

Ale z takich usług korzystają również turyści, dlatego tego typu usługa cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno w miejscowościach turystycznych, jak i większych miastach, takich jak Warszawa, Wrocław, Poznań czy Kraków.
Trzecią grupą odbiorców bardzo często są osoby, które potrzebują wynająć mieszkanie na określony czas – na przykład czekając na odbiór kluczy do własnego mieszkania, czy czekając na przeprowadzkę lub relokację, a jednocześnie nie chcą w tym czasie korzystać z usług hotelu czy hostelu.

Czym różni się najem krótkoterminowy od hotelu?

Najem krótkoterminowy mieszkań jest niezwykle podobny do wynajmu noclegu w hotelu – terminy w obu przypadkach są krótkie i najczęściej nie przekraczają miesiąca. Różnica jest oczywiście w usługach dodatkowych – hotele to przede wszystkim pokoje z obsługą hotelową, restauracją czy kawiarnią. W przypadku mieszkań mamy do dyspozycji jedynie apartament, choć w wielu przypadkach standard obsługi (w tym ręczników i zmiany pościeli) jest równie wysoki jak w przypadku hoteli.

To, co wyróżnia najem krótkoterminowy mieszkań to przede wszystkim komfort i swobodna atmosfera, o którą trudno w miejscu takim jak hotel. Goście mają do dyspozycji cały apartament, w którym mogą poczuć się, jak w domu.

Czy wynajem krótkoterminowy jest opłacalny?

W zależności od położenia nieruchomości, a także sezonu turystycznego najem krótkoterminowy może być bardzo opłacalny. Duże aglomeracje, w których ulokowane są większe przedsiębiorstwa z powodzeniem mogą przyciągnąć klientów przez cały rok.

Miejscowości stricte turystyczne muszą liczyć się z mniejszym napływem klientów po sezonie, co może nie być wystarczające na pokrycie wszystkich kosztów związanych z wynajmowaniem nieruchomości.
Wynajem krótkoterminowy to usługa skierowana do różnych klientów i jest doskonałą alternatywą dla hoteli oraz hosteli, z której korzysta coraz więcej osób. Opłacalność zależna jest oczywiście od położenia oraz sezonowości danego miasta.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zarządzania najmem mieszkań!