Skip to content
Menu

Zakup mieszkania na wynajmem Warszawa

Pomożemy ci kupić mieszkanie na wynajem

Zakup mieszkania inwestycyjnego, które ma zarabiać poprzez wynajem, to niemałe wyzwanie.

Można kupić dowolne mieszkanie i zacząć je wynajmować ale szybko może się okazać, że mieszkanie nie przynosi dochodów i są problemy z lokatorami.

Zakup mieszkania inwestycyjnego powinien być poprzedzony analizą, która pozwoli oszacować jego potencjał. Trzeba wziąć pod uwagę lokalizację, wielkość mieszkania, oszacować koszt adaptacji, ustalić grupę docelową najemców i do nich dostosować ofertę.

Przy zakupie mieszkania nie należy się kierować emocjami a wynikami analizy. Sam sposób znalezienia odpowiedniego mieszkania wymaga wiedzy i umiejętności. Również uzyskanie korzystnej ceny to niełatwe zadanie a odgrywa kluczową rolę dla rentowności inwestycji.

Opisane kroki to dopiero początek drogi.

Trzeba bezpiecznie przeprowadzić transakcję zakupu, zrobić projekt adaptacji mieszkania, znaleźć ekipę remontową, zakupić dobre materiały ale nie przepłacając. Przeprowadzić remont i zweryfikować jego wykonanie. Zakupić odpowiednie wyposażenie w określonym standardzie. Wykonać home staging, sesję zdjęciową i stworzyć ogłoszenia na portale.

 

Zakup mieszkania

I tu dochodzimy do najważniejszego, czyli bezpiecznego i rentownego wynajmu. Jeśli na tym etapie popełnimy błąd, cała inwestycja może się okazać wielką klapą.

Oczywiście wszystkie te etapy można wykonać samodzielnie i z powodzeniem ale nasza oferta jest dla osób, które wolą zlecić te zadanie komuś, kto zajmuje się tym zawodowo, co zwiększa szanse na powodzenie całego przedsięwzięcia.

Etapy współpracy

01

Kontakt

Podczas spotkania ustalamy szczegóły dotyczące strategii inwestycyjnej. Inwestor określa budżet, wkład własny, lokalizację mieszkania, typ budownictwa itp. Następnie podpisujemy umowę o współpracy

02

Wybór mieszkania

Wybieramy mieszkania, które znajdują się w odpowiedniej lokalizacji, dobrze skomunikowane z ważnymi punktami w mieście. Ważny jest również układ mieszkania pozwalający na odpowiednią adaptację.

03

Transakcja

Pomagamy zebrać odpowiednie dokumenty do transakcji kupna. Weryfikujemy stan prawny mieszkania. Umawiamy wizytę u notariusza. Asystujemy przy podpisaniu umowy i protokole zdawczo-odbiorczym.

04

Projekt

Tworzymy projekt adaptacji mieszkania, w taki sposób aby w pełni wykorzystać jego potencjał dochodowy. Planujemy szczegółowo układ funkcjonalny oraz wyposażenie całego mieszkania.

05

Remont

Podpisujemy umowę z ekipą remontową i nadzorujemy remont mieszkania. Współpracujemy na stałe z ekipą remontową, która specjalizuje się w adaptacjach mieszkań inwestycyjnych.

06

Home Staging i zdjęcia

Robimy Home Staging mieszkania, czyli aranżację i dekorację, które powodują, że mieszkanie jest bardziej przytulne i przyjazne. Następnie robimy profesjonalną sesję zdjęciową.

07

Ogłoszenia

Tworzymy tekst ogłoszeń skierowany do odpowiedniej grupy potencjalnych klientów i załączamy zdjęcia. Następnie na odpowiednich portalach zamieszczamy ogłoszenia z określoną częstotliwością.

08

Umowa z lokatorem

Po odpowiedniej weryfikacji lokatora podpisujemy umowę najmu. Jest to istotny etap na którym można uniknąć wielu potencjalnych problemów. Umowy najmu zawieramy z reguły na okres 12 miesięcy.

09

Zarządzanie

Zarządzanie najmem, w skład którego wchodzą: zawieranie nowych umów, kwaterowanie i wykwaterowywanie lokatorów, rozliczenia z lokatorami i dostawcami mediów, tworzenie grafików sprzątania, kontrole czystości, nadzór nad usuwaniem usterek.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów

Skontaktuj się z nami