Skip to content
Menu

Zarządzanie wynajmem na pokoje Warszawa

Chcesz osiągnąć wyższy dochód z wynajmu swojego mieszkania?

Jeżeli układ mieszkania na to pozwala, warto rozważyć wynajem mieszkania na pokoje. Często wymaga to sporych adaptacji, ale jeśli jesteś właśnie przed remontem lub odświeżeniem swojego mieszkania na wynajem, przyjrzyj się temu rozwiązaniu.

Dlaczego wynajem na pokoje?

Bezpieczeństwo

Jednym z najważniejszych aspektów wynajmu mieszkania na pokoje, jest zmniejszenie ryzyka. W związku z tym, że wynajmujemy poszczególne pokoje z używalnością części wspólnych mieszkania, zawsze mamy wstęp do mieszkania. Można powiedzieć, że prawa lokatora zaczynają się za drzwiami jego pokoju, więc nie może on nas nie wpuścić do mieszkania, co może się zdarzyć przy zwykłym wynajmie.

Ponadto praktycznie nie istnieje ryzyko zasiedzenia pokoju przez lokatora, co jest zmorą właścicieli mieszkań w przypadku wynajmu całego mieszkania.  Pokoje są wynajmowane młodym osobom i co najwyżej opuszczają one pokój bez prawidłowego rozwiązania umowy. Istnieją jednak sposoby, aby sobie z takimi sytuacjami poradzić.

Większa płynność płatności

Umowy zawierane są z każdym lokatorem osobno, tak więc w przypadku opóźnienia lub braku płatności przez jednego lokatora, wciąż większa część czynszu do nas spływa. Umożliwia to opłacenie wszystkich bieżących należności administracyjnych i uzyskanie większej części dochodu z wynajmu. Niezmiernie rzadko zdarzają się kłopoty z płatnościami u więcej niż jednego lokatora w danym mieszkaniu. 

W przypadku wynajmu całego mieszkania sytuacja braku płatności jest o wiele bardziej uciążliwa. 

Większy dochód z wynajmu

Suma dochodu uzyskanego z wynajmu pokoi przeważnie przewyższa kwotę, jaką można uzyskać z wynajmu całego mieszkania. Jest to uzależnione od wielkości mieszkania, jego układu, ilości pokoi i możliwości adaptacji. Nie każde mieszkanie się do tego nadaje ale są takie, które przynoszą o wiele większe dochody niż w przypadku wynajmu całego mieszkania.

Na pewno warto sprawdzić, czy Twoje mieszkanie może być wynajmowane na pokoje. Zapoznaj się z naszą usługą zarządzania najmem zapewniającą w pełni dochód pasywny z nieruchomości!

Nasza współpraca z właścicielami mieszkań przebiega w kilku etapach

01

Ocena mieszkania

Oglądając mieszkanie oceniamy jego potencjał. Bierzemy pod uwagę takie czynniki jak standard, komunikacja i lokalizacja.

Zarządzanie mieszkaniami na pokoje
Zarządzanie mieszkaniami na pokoje

02

Kalkulacje i plan adaptacji

Kolejnym krokiem jest ustalenie zakresu prac adaptacyjnych i oszacowanie kosztów dostosowania mieszkania do standardu, który pozwoli nam uzyskać oczekiwaną cenę wynajmu.

03

Remont

Po ustaleniu zakresu niezbędnych nakładów i podpisaniu umowy, przystępujemy do przeprowadzenia prac adaptacyjnych.

Zarządzanie mieszkaniami na pokoje
Zarządzanie mieszkaniami na pokoje

04

Znalezienie najemców

Ostatnim etapem jest znalezienie najemców. Jedną z kluczowych kwestii jest odpowiednia weryfikacja potencjalnych lokatorów.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów

Skontaktuj się z nami